Barion Pixel

A webhely tartalmának megjelenítéséhez és a felhasználói élmény javításához cookie-kat használunk. 

A telefonos megkereséseket jelenleg ügyfélszolgálatunk nehezen tudja fogadni. Kérjük a szivattyubolt@szivattyubolt.hu e-mail címre írják meg érdeklődéseiket!

Igyekszünk a lehető leggyorsabban válaszolni!

Megértésüket köszönjük!

Elfogadom

Alkalmazzunk-e áramlás- és nyomáskapcsolót egy adott szivattyúnál?

A szivattyúk vezérlésére szolgáló elektronikus áramlás- és nyomáskapcsolók az utóbbi években egyre elterjedtebbekké váltak. Többek közt a Pedrollo, a WILO és a Grundfos is jelentkezett ilyen alkatrészekkel, amelyek igen hasznos funkciókkal bírnak, azonban alkalmazásuknak korlátai is vannak. Az sem mindegy, hogy egy adott rendszernél melyik típust használjuk.

A kapcsoló automatikusan elindítja a szivattyút

Az elektronikus áramlás- és nyomáskapcsolók számtalan szivattyúvezérlési feladatot képesek megoldani. Ezek a kis vezérlők a rendszernyomást és a folyadékáramlást érzékelve egy előre beállított nyomásérték elérése esetén bekapcsolják a szivattyút, az áramlás megszűnésekor pedig kikapcsolják. Segítségükkel megelőzhetjük a szivattyúk szárazon futását, hiszen a kapcsolók folyamatosan megfigyelik az áramlás mértékét. A bekapcsolási nyomás egyes típusoknál előre be van állítva, más modelleknél pedig szabályozható.

 

A bekapcsolási nyomás jelentősége

A bekapcsolási nyomásnak többek közt a hozzáfolyással üzemelő rendszerek esetén van jelentősége. Ugyanis ezen rendszereknél ennek értékét a szívóoldali nyomás nem haladhatja meg, hiszen így a kapcsoló nem tudná beindítani a szivattyút, mivel a nyomás nem esne a bekapcsolási érték alá. Tehát ezeknél a rendszereknél mindenképp érdemes elektronikus áramlás- és nyomáskapcsolót alkalmazni. Szintén ajánlott beépíteni a kapcsolót, ha a rendszerből való vízkivétel hosszú ideig tart, például, mert egy öntözőrendszert táplálunk a szivattyú segítségével.