Barion Pixel

A webhely tartalmának megjelenítéséhez és a felhasználói élmény javításához cookie-kat használunk. 

A telefonos megkereséseket jelenleg ügyfélszolgálatunk nehezen tudja fogadni. Kérjük a szivattyubolt@szivattyubolt.hu e-mail címre írják meg érdeklődéseiket!

Igyekszünk a lehető leggyorsabban válaszolni!

Megértésüket köszönjük!

Elfogadom

Az örvényszivattyú működése

Az örvényszivattyú egyik fontos eleme a járókerék, amelyen több radiálisan elhelyezett lapát található. A berendezés működése során a szívócsonkon keresztül érkező folyadék a járókerékbe jutva végighalad a lapátok között, amelyek így továbbítják a motor nyomatékát a folyadékáramnak. A nyomócsonkon át távozó folyadék nyomása ennek köszönhetően megnövekszik.

A szállított folyadék kiszivárgásának megakadályozása

A folyadék a szívóoldalra, illetve a szabadba nem juthat át; utóbbiról a csigaház és a járókerék tengelye közti tengelytömítés gondoskodik. A járókerék a legtöbb szivattyú esetében külön csapágyazott tengellyel van felszerelve; erre azért van szükség, mert a kerékre jelentős mértékű tengelyirányú erő hat, és a motor csapágyai ezt önmagukban nem feltétlenül tudnák felvenni. A kisebb berendezéseknél azonban a járókerék a motor tengelycsonkjára közvetlenül van csatlakoztatva.

 

Többfokozatú szivattyúk alkalmazása nagyobb nyomás előállítására

Bizonyos esetekben többfokozatú szivattyú használatára lehet szükség. Hasonló a helyzet például egy kazán tápszivattyúja esetén, hiszen itt nagyobb nyomás előállítására van szükség, mint amit egy egyfokozatú berendezés elő tudna állítani. A többfokozatú szivattyú működése során egy vezetőkerék tereli át a vizet az első fokozatból a következőbe. A vezetőkeréken terelőlapátok találhatók; ezek irányítják a szivattyúzott folyadékot.

Tartalomhoz tartozó címkék: blog Centrifugál szivattyú