Barion Pixel

A webhely tartalmának megjelenítéséhez és a felhasználói élmény javításához cookie-kat használunk. 

A telefonos megkereséseket jelenleg ügyfélszolgálatunk nehezen tudja fogadni. Kérjük a szivattyubolt@szivattyubolt.hu e-mail címre írják meg érdeklődéseiket!

Igyekszünk a lehető leggyorsabban válaszolni!

Megértésüket köszönjük!

Elfogadom

Nyomáskapcsoló

Nyomáskapcsoló 

Szárazonfutás elleni védelem vízrendszerekben

2015. 03. 31. 21:38:32

Mechanikai alapú védelem

Úszókapcsoló

A szintkapcsolónak is nevezett eszközöket általában merülőszivattyúkhoz alkalmazzák. Ebben az esetben a szivattyútest teljes egészében a vízbe merül, így nincs lehetőség a szárazonfutásra, ugyanakkor előfordulhat, hogy a külső vízszint lesüllyed, és így a szivattyún átáramló víz mennyisége is csökken. Az úszókapcsoló érzékeli a víz szintjét (pontosabban azt jelzi, hogy ő maga vízben van-e vagy sem). Ahhoz, hogy a vízszintet adott határon belül lehessen tartani, két szintkapcsolóra van szükség: az egyik a felső, a másik pedig az alsó határt mutatja (érzékeli), vagyis pl. az egyik bekapcsolja a szivattyút, ha a felső határhoz ér és kikapcsolja, ha az alsóhoz.

Alkalmazzunk-e áramlás- és nyomáskapcsolót egy adott szivattyúnál?

2014. 11. 09. 08:15:32

A szivattyúk vezérlésére szolgáló elektronikus áramlás- és nyomáskapcsolók az utóbbi években egyre elterjedtebbekké váltak. Többek közt a Pedrollo, a WILO és a Grundfos is jelentkezett ilyen alkatrészekkel, amelyek igen hasznos funkciókkal bírnak, azonban alkalmazásuknak korlátai is vannak. Az sem mindegy, hogy egy adott rendszernél melyik típust használjuk.

Az öntözéshez használt szivattyúindító elektronika beszerelése

2014. 10. 09. 21:13:34

Az öntözéshez használt szivattyúvezérlő elektronika beszerelésénél kellő figyelmet kell fordítanunk a helyes beüzemelésre, ugyanis a nem megfelelően beszerelt elektronika következtében a készülék meghibásodhat, vagy akár teljesen tönkre is mehet.

A nyomáskapcsolóról általában.

2014. 05. 02. 08:16:04

Nyomáskapcsolók a szivattyú automatizálásához

A szivattyú ki- és bekapcsolását egy nyomáskapcsolóval automatizálhatjuk. A nyomáskapcsolók általában rugós elven működnek: a berendezés belsejében két rugó található. Az egyik a bekapcsolási nyomás, a másik pedig a nyomáskülönbség beállítására való. Ha kinyitjuk a csapot, a kapcsoló érzékeli a nyomás csökkenését, és ha az eléri a beállított értéket, a szivattyú bekapcsol. Ha pedig a nyomás a beállított érték fölé emelkedik, ezt szintén érzékeli a nyomáskapcsoló, és kikapcsolja a szivattyút.

Nyomáskapcsoló beállítása.

2014. 04. 04. 06:44:56

Szinte naponta ütközünk bele abba a problémába, hogy vásárló által elállított nyomáskapcsolóval hoznak be hozzánk házi vízműveket. Ebben a cikkünkben szeretném leírni a nyomáskapcsoló beállításával kapcsolatos tudnivalókat.