A webhely tartalmának megjelenítéséhez és a felhasználói élmény javításához cookie-kat használunk.
A telefonos megkereséseket jelenleg ügyfélszolgálatunk nehezen tudja fogadni. Kérjük a szivattyubolt@szivattyubolt.hu e-mail címre írják meg érdeklődéseiket!
A medence tiszta vizének megőrzése érdekében ajánlatos megfelelő eszközök használata, mint pl. a homokszűrős vízforgató, és különféle medence vegyszerek használata, melyek hosszú távon fenntartják a medence vizének kellemes állagát, frissességét.
A homokszűrős vízforgató a legalkalmasabb eszköz medencénk vizének tisztán tartására. A homokszűrő tartályban homok vagy szűrőüveg található melyen a tisztítandó víz átáramlik. A homok a tengerek végezte tisztítási folyamatokhoz hasonlóan kiszűri a szennyeződéseket, így vissza a medencébe már csak tiszta víz áramlik vissza. A természetben a hullámok a vizet a parton lévő homokszemcsék közé verik, ahol azon átszűrődve tisztul. Homokszűrős vízforgatónk ezen elv alapján működik.
A szett áll egy tartályból, melyben a homok kerül elhelyezésre és egy hozzá tartozó szivattyúból. A szivattyú teljesítményét célszerű a medence méretétől függően kiválasztani. Általános szabály, hogy a medence teljes víztartalmát három óránként egyszer legalább meg kell forgatni, vagyis pl. egy 12 m3-es medence esetében ez egy 4 m3/h-ás szivattyút jelent. Fontos a víz megforgatása több szempontból is. Egyrészt szűrés miatt, másrészt pedig a vegyszer eloszlatására a medence vízében.
A szivattyú önmagában rendelkezik egy előszűrővel, mely a durvább, szerves szennyeződéseket, mint pl. a faleveleket kiszűri. Ennek az előszűrőnek a fedele általában átlátszó műanyag, így amint észrevesszük, hogy megtelt szennyeződéssel, ajánlatos ennek kitisztítása.
Amennyiben a beömlő nyílásnál elhelyezett nyomásmérő óra lényegesen nagyobb értéket mutat, mint a kiölő nyílásnál lévő, vagy a beömlőnyílásnál lévő óra 0,55-0,66 bar-ral nagyobb értéket mutat, mint az eredeti érték úgy a szűrőhomok jelentős mértékben elszennyeződött és már nehezen megy át rajta a víz. Ilyenkor visszamosatásra van szükség. Ekkor teljesen normális, hogy kis mennyiségű homokot elveszítünk a vízzel együtt.
A vízforgatót ajánlott a medence közelébe telepíteni, lehetőleg zárt helyre, pl. egy aknába, a medence aljától minimum 25 cm-rel lejjebb, az optimális víz ráfolyás elérése és a legjobb hatásfok érdekében.
A medence szűrők közül a homokszűrős szettnek a legkevesebb a karbantartási igénye. Azonban a szűrőhomok bizonyos idő után teljesen elszennyeződik, így visszamosást kell alkalmaznunk, kültéri medencék esetében általában hetente egyszer, beltéri medencék esetében két-három hetente. Amennyiben elhasználódna, így ki kell cserélnünk azt. Ez kb. 2-3 évente fordul elő. A homokszűrős vízforgató berendezések elengedhetetlen tartozéka a szűrőhomok, mely általában 20-25 kg-s kiszerelésben kapható. Egészségünk megőrzése érdekében is érdemes medencénk tisztán tartása. Víztisztításunk elsődleges eleme a vízben lévő mechanikai szennyeződések kiszűrése.
A szivattyúhoz szívócsövet olyat érdemes beszerezni, amelyet az nem képes összeszívni a vákuum miatt, tehát medencékhez használatos gégecsövet.
A homokszűrős vízforgatót téliesíteni kell. Érdemes visszamosatni majd leengedni a vizet belőle. A szivattyú előszűrőjét gondosan tisztítsuk ki, majd tegyük szettünket egy olyan helyre, ahol fagytól védve van.
Válassza a tiszta vizet, válasszon homokszűrős vízforgatóink közül. Amennyiben ehhez segítségre van szüksége, keresse ügyfélszolgálatunkat bátran.