Szét kell szerelni, és amennyire csak lehetséges, mentesíteni kell az iszaptól és egyéb lerakódásoktól. Igaz, ezt érdemesebb elvégezni ősz végén, mert több hónap elteltével ilyenkor már belekövesedik és nehezebb kimosni a homokot. Ha már azt tapasztaljuk, hogy a kerti szivattyú csatlakozó csonkjára helyezett slag valahol ereszt, akkor érdemes újat vásárolni.
Ha túlságosan vízköves, akkor is javasolt egy másik beszerzése. A szivattyú kimeneti és bementi nyílásán is érdemes levakargatni a vízköves részeket, hiszen ezek csökkentik az adott szívófelület keresztmetszetét és ez által romlik a teljesítménye is.
Ha teljesen át lett nézve a kerti szivattyú és minden szennyeződéstől is mentesítettük, akkor megkezdődhet a próbaüzem. Ha megfelelően működik, akkor nincsen semmi tennivalónk.
Búgó hang esetén lehetséges, hogy letapadt a szivattyú tengelytömítése a sok állástól és nem tud forogni. Ebben az esetben meg kell próbálni a ventilátort megmozgatni. Természetesen áramtalnított állapotban! Amennyiben a ventilátor elforog a tengelyen, mert annyira meg van szorulva, akkor azt le kell venni róla és csőfogóval megpróbálni megmozgatni a szivattyútengelyt.
Ellenkező esetben érdemes szakemberre bízni a javítást mivel elektromos berendezésről van szó, melynek a használata házi barkácsolás után nem biztos, hogy veszélytelen.
Címkék : Kerti szivattyú